- Επιμορφωτικές - Όλα τα άρθρα & οι δημοσιεύσεις Νέα/Ανακοινώσεις

Πρόσκληση σε ενημερωτική/επιμορφωτική εκδήλωση για το σχολικό εκφοβισμό

Κυρίες και κύριοι γονείς των μαθητών/τριών μας,

Την Τετάρτη 20/12/2023, στις 6 το απόγευμα, θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας ενημερωτική – επιμορφωτική εκδήλωση με θέμα “Σχολικός εκφοβισμός: οι σοφοί και τα παραμύθια λένε την αλήθεια;”. Η εκδήλωση – η πρώτη μιας σειράς επιμορφωτικών συναντήσεων που διοργανώνει ο Σύλλογος Διδασκόντων μας και θα διεξαχθούν κατά τη διάρκεια του τρέχοντος σχολικού έτους 2023-24 – θα είναι “ανοιχτής συμμετοχής” και απευθύνεται τόσο στους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας και άλλων σχολείων όσο και, κυρίως, στους γονείς των μαθητών/τριών μας. Εισηγητής του θέματος θα είμαι εγώ ο ίδιος, ο Διευθυντής του 1ου Δ.Σ. Δράμας Τσορτανίδης Χαράλαμπος. Της αρχικής εισήγησης θα ακολουθήσει συζήτηση επί αυτής. Συνολική διάρκεια 2 ώρες.

Εκ μέρους και του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου μας, σας προσκαλώ να συμμετάσχετε και να την παρακολουθήσετε. Σας περιμένουμε…