- Όλα τα άρθρα & οι δημοσιεύσεις - Τα νέα του Σ.Γ.Κ. Νέα/Ανακοινώσεις

Ενημέρωση για προσφορά βοήθειας από Σ.Γ.Κ.

Κυρίες και κύριοι γονείς των μαθητών/τριών μας,

Εκ μέρους του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων σας ενημερώνω ότι, ενόψει των εορτών που πλησιάζουν και κατά τη συνήθεια των τελευταίων ετών, ο Σύλλογος προτίθεται να βοηθήσει ορισμένες οικογένειες μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας που αντιμετωπίζουν σοβαρά οικονομικά προβλήματα και δυσχέρειες με την προσφορά βασικών ειδών πρώτης ανάγκης.

Εάν επιθυμείτε να είστε οι αποδέκτες αυτής της βοήθειας σας παρακαλώ τηλεφωνήστε μου (2521022679) ή επισκεφθείτε με στο γραφείο μου στο σχολείο και ενημερώστε με προσωπικά, εμπιστευτικά και εχέμυθα, από το πρωί της Δευτέρας 18/12/2023 έως και το μεσημέρι της Τετάρτης 20-12-2023 ώστε αμέσως μετά να μεταφέρω το αίτημά σας/την παράκλησή σας στην Πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων κ. Δέσποινα Καλπάκη (η βοήθεια θα προσφερθεί με προσωπικές παραδόσεις από μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου στις οικίες των οικογενειών κατά τη διάρκεια των επόμενων ημερών).