- Όλα τα άρθρα & οι δημοσιεύσεις - Συνεργασία εκπαιδευτικών με γονείς - Τα νέα του Σ.Γ.Κ. - Το Δ.Σ. του Σ.Γ.Κ. Νέα/Ανακοινώσεις

Ενημέρωση για το νέο Δ.Σ. του Σ.Γ.Κ. & την επέτειο του Πολυτεχνείου

Αγαπητοί γονείς των μαθητών/τριών μας,

Σας ενημερώνω…

α) εκ μέρους του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων ότι τα μέλη του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του που αναδείχθηκε στις πρόσφατες εκλογές είναι τα εξής:

• Πρόεδρος: Καλπάκη Δέσποινα, τηλ. 6974630452
  • Αντιπρόεδρος: Γκρέκας Σταύρος, τηλ. 6936585446
  • Γραμματέας: Ματσαλιά Αικατερίνη, τηλ. 6937203419
  • Μέλος: Παπαδόπουλος Βασίλειος, τηλ. 6932416120
  • Μέλος: Μάϊχεν Μπλαζένκα, τηλ. 6938781972

Το e-mail της Προέδρου του Σ.Γ.Κ. κ. Δ. Καλπάκη είναι: kalpakidespina@yahoo.com

Επίσης ότι ολοκληρώσαμε ως Σύλλογος Διδασκόντων τη συμπληρωματική (μετά τη δεύτερη ανακοίνωση) συγκέντρωση των ετήσιων συνδρομών σας προς το Σ.Γ.Κ. και ότι από εδώ και πέρα όποιος/α γονέας επιθυμεί να καταβάλλει τη συνδρομή του θα πρέπει να απευθυνθεί αμεσολάβητα στην Πρόεδρο του Σ.Γ.Κ..

β) Την Παρασκευή 17/11/2023, ημέρα εορτασμού της επετείου των γεγονότων του Πολυτεχνείου του 1973, όλοι και όλες οι μαθητές και οι μαθήτριές μας θα προσέλθουν κανονικά το πρωί έως το αργότερο στις 8:15, θα συμμετάσχουν – αμέσως μετά την πρωινή συγκέντρωσή μας – σε επετειακά αφιερώματα διάρκειας δύο διδακτικών ωρών που θα γίνουν κατά τάξεις υπό την ευθύνη των δασκάλων τους και θα αποχωρήσουν στις 9:45. Το ολοήμερο πρόγραμμά μας ΔΕΝ θα λειτουργήσει (όλα τα παιδιά του σχολείου θα αποχωρήσουν στις 9:45)! Το λεωφορείο από/προς το Μικροχώρι θα κινηθεί κανονικά το πρωί προς το σχολείο μας και θα αναχωρήσει από το σχολείο μας για την επιστροφή στις 10:00.