- Διευθυντής/Επικοινωνία - Όλα τα άρθρα & οι δημοσιεύσεις

Χαιρετισμός του Διευθυντή & Επικοινωνία …

Σας καλωσορίζουμε στο δικτυακό μας τόπο. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που μας επισκεφθήκατε και έχουμε τη δυνατότητα να σας ξεναγήσουμε στο σχολείο μας και να σας ενημερώσουμε για τις δραστηριότητές μας.
Οι σελίδες αυτού του δικτυακού τόπου αποτελούν ένα ανοιχτό παράθυρο του σχολείου μας προς την τοπική κοινωνία και προς τον απέραντο διαδικτυακό κόσμο που μας περιβάλλει. Επίσης, έχουν στόχο να λειτουργούν ως ένας χώρος ενημέρωσης, δημιουργίας και επικοινωνίας όλων των μελών της σχολικής κοινότητάς μας. Ταυτόχρονα, φιλοδοξούμε να αποτελούν ένα διαρκές κίνητρο για νέα επιτεύγματα των μαθητών/τριών μας και των εκπαιδευτικών μας μέσω της γνωστοποίησης των ποικίλων δραστηριοτήτων τους στο ευρύ κοινό.
Οι νέες τεχνολογίες, ενταγμένες στην εκπαιδευτική πραγματικότητα που διαμορφώνουμε καθημερινά, μας βοηθούν να κάνουμε τη μαθησιακή διαδικασία ακόμη πιο ευχάριστη και ελκυστική. Γιατί, όταν κάποιος μαθαίνει κάτι χαμογελώντας, το μαθαίνει καλά!!!

Σας ευχαριστούμε για την επίσκεψή σας!
Ελπίζουμε να χαρείτε το χρόνο που θα περάσετε μαζί μας!

Ο Διευθυντής του 1ου Δημοτικού Σχολείου Δράμας

Τσορτανίδης Β. Χαράλαμπος

ΤΣΟΡΤΑΝΙΔΗΣ Χ

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ Β. ΤΣΟΡΤΑΝΙΔΗΣ (ΔΑΣΚΑΛΟΣ – ΠΕ70)